برج نوری تلسکوپی سبد ثابت 

شرکت آکو پارک تولید کننده تجهیزات و مبلمان شهری، از تولید کنندگان برتر انواع برج های نوری  در سطح کشور می باشد لذا برای آشنایی هرچه بهتر شما با محصولات ما مطالبی در این خصوص قرار داده ایم باشد که مورد توجه قرار گرفته و مفید واقع شود. یکی از انواع برج های نوری تلسکوپی ، برج نوری سبد ثابت می باشد که در ادامه به آشنایی بیشتر و بهتر برج نوری سبد (هد) ثابت می پردازیم.

برج نوری تلسکوپی سبد ثابت

برج نوری سبد ثابت  همان طور که از نامش پیداست دارای هد ثابت بوده و خود به دو نوع تقسیم بندی می گردد.

انواع برج نوری تلسکوپی سبد ثابت

برج نوری سبد ثابت به دو دسته تقسیم میشود: با نردبان و بدون نردبان

برج نوری تلسکوپی هد ثابت بدون نردبان 

برج نوری سبد ثابت بدون نردبان از ارزانترین و به صرفه ترین حالت های برج نوری است. این نوع برج نوری از دو قسمت پایه و هد تشکیل می شود و هد آن قابلیت بالا و پایین رفتن ندارد . برای تعویض و تعمیر پروژکتورها نصاب باید توسط یک بالابر به بالای برج برده شود.
 برج های نوری هدثابت بدون نردبان هیچگونه تجهیزاتی برای بالا و پایین بردن هد ندارند ( مانند وینچ دستی یا الکتروموتور و گیربکس) به همین دلیل دارای وزن کم هستند که باعث کاهش قیمت نهایی آنها خواهد شد . علاوه بر آن قیمت تجهیزات داخلی برج نوری هم که داخل این سازه ها نصب نمی شود ، از قیمت نهایی کسر می شود .
برج نوری هد ثابت بدون نردبان تا ارتفاع6-12متر قابلیت ساخت دارد. 

برج نوری بدون نردبان
برج نوری تلسکوپی هد ثابت بدون نردبان

برج نوری تلسکوپی هد ثابت با نردبان و جان پناه

در ارتفاعات بالا که وزن سازه و هد بالا می رود ابعاد آن نیز افزایش می یابد ، متحرک کردن هد امکان پذیر نیست. از طرفی جا به جایی این هد با وزن بسیار بالایی که دارد برای نصاب خطرناک و تقریباً غیر ممکن است، لذا این سازه های نورپردازی را با هد ثابت طراحی می کنند . اما برای سهولت کار و استفاده نکردن از بالابر برای عملیات تعویض و تعمیر پروژکتورها و اینکه نصاب یا تعمیر کار بتواند به بالای برج نوری برود و به پروژکتورها دسترسی داشته باشد از یک نردبان برای بالا رفتن از برج استفاده می شود . نردبان گالوانیزه شده بصورت قطعه قطعه روی بدنه ی برج نوری پیچ و مهره میشود. نردبان مجهز به یک جان پناه است که بصورت هلالی برای محافظت از اپراتور در پشت آن قرار میگیرد. 
برج نوری هد ثابت با نردبان در ارتفاعات 6 ، 9 و 12 متر قابل تولید است.
تعداد پروژکتورهای برج نوری هد ثابت با نردبان 6الی 12 پروژکتور میباشد.

 برج نوری با نردبان
برج نوری تلسکوپی هد ثابت با نردبان و جان پناه

نردبان برج نوری
اتصال نرده به پایه