برج نوری تلسکوپی متحرک

شرکت آکو پارک با سوابق مفید و درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع تجهیزات و مبلمان شهری از تولید کنندگان برتر این محصولات در سراسر کشور می باشد. شرکت آکو پارک آماده ارائه خدمات و عقد قرار داد با سازمان های و ارگان های مختلف می باشد شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه و نصب انواع برج های نوری با مشاورین ما در آکو پارک تماس حاصل فرمایید.

برج روشنایی تلسکوپی متحرک چیست

در  برج نوری متحرک، هد پروژکتورها قابلیت حرکت در امتداد محور عمودی سازه را دارد.

انواع برج نوری تلسکوپی  متحرک

 برج نوری متحرک به سه دسته تقسیم میشود: 
1.  برج نوری دستی
2.   برج نوری دستی برقی
3. برج نوری برقی

  برج نوری تلسکوپی دستی 

برج نوری دستی یکی از انواع برج نوری روشن کننده محیط های شهری است. برج نوری دستی از نظر ظاهری تفاوتی با  سایر برج های روشنایی ندارد و فقط اختلاف در سیستم محرکه بالابر هد برج است . در برج نوری دستی از یک وینچ دستی که توسط دست انسان چرخیده می شود و چرخش آن باعث بالا رفتن یا پایین آمدن برج می شود ، استفاده می گردد . این وینچ و متعلقاتش در داخل بدنه برج قرار دارد و به وسیله دریچه بازدید قابل دسترسی هستند .

وینچ چیست

وینچ به دستگاهی اطلاق می‌شود که جهت کشیدن یا بلند کردن اجسام بکار می رود . در زبان فارسی و انگلیسی وینچ WINCH به دستگاه کشنده خطی که به‌طور افقی یا با زاویه جسم را می کشد اطلاق می‌شود. همچنین به این دستگاه در حالی که جسم را به‌طور عمودی به جهت بلند کردن می کشد بالابر و در زبان انگلیسی Hoist می گویند البته در زبان فارسی به این دستگاه در حال استفاده بالابری نیز وینچ می گویند.
 
وینچ دستی
وینچ دستی

کاربرد وینچ

کاربرد این وسیله بقدری زیاد است که لازم به توضیحات جداگانه است برخی از کاربرد های آن عبارتند از: 1- سکوهای حفر چاه نفت و گاز 2- کابل کشی 3- استخراج معادن 4- کشتی ها و شناورهای دریایی 5- صنایع و کارخانه جات 6- خودرو 7- برج های نوری
ویژگی های وینچ دستی
یکی از نکات مثبت برج نوری هد متحرک وینچ دستی یا به اصطلاح برج نوری دستی این است که دارای قیمت بسیار ارزانتری نسبت به سایر برجهای  نوری است . علت این است که وینچ دستی به کار رفته در این سازه های روشنایی بسیار ابعاد کوچکتری نسبت به گیربکس و الکتروموتور دارد ، برای همین می توان دهانه پایین به بالای برج را متناسب تر در نظر گرفت تا  وزن کلی برج نوری کمتر می شود . این نوع برج نوری بعد از برج نوری هد ثابت بدون نردبان مناسب ترین قیمت را در بین محصولات روشنایی داراست. 

مزایای برج نوری دستی

از مزایای برج نوری دستی میتوان به :
1.    دوام و طول عمر بالا
2.    مقاومت در برابر ضربه ، طوفان و زلزله
3.    مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی
4.    بازدهی نوری مقبول
5.    قیمت بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه
6.    سبک بودن 
7.    امکان استفاده از پروژکتورهای کم مصرف
8.    قابلیت داشتن فونداسیون سبک تر و کوچکتر آن اشاره نمود.

برج نوری تلسکوپی دستی برقی:

برج نوری دستی گیربکسی به برج نوری گفته می شود که از نظر ساختار مشابه برج نوری دستی وینچی است ولی به دلیل اینکه بالا بردن یا پایین آوردن هد برای سازه های مرتفع و پروزکتورهای بزرگتر  توسط دست انسان  مشکل و خطرناک است،  از یک گیربکس که توسط دریل چرخیده می شوداستفاده میشود و نیروی چرخشی که باعث بالا رفتن یا پایین آمدن برج نوری می شود ، به وسیله یک دریل برقی انجام می شود .
 
برج نوری دستی برقی
برج نوری دستی برقی

این نوع برج ها از برج نوری وینچ دستی گرانتر بوده و از برج نوری برقی ارزانتر است اما از نظر سایز ، ضخامت ورق ، وزن ، تعداد پروژکتورهای روی برج و … مشابه حالت وینچ دستی میباشد و معمولا میتوان تا 12 پروژکتور به آنها نصب کرد. و حداکثر ارتفاع تا15  متر می باشد. 

برج نوری تلسکوپی برقی

برج نوری موتور دار یا برج نوری برقی نوعی از برج نوری است که هد پروژکتورها به وسیله الکتروموتور ، گیربکس و تابلو برق جا به جا شده و نیازی به حرکت دادن وینچ با دست انسان نیست . این نوع از برج ها معمولاً در ارتفاعات بالا مورد استفاده قرار می گیرد که امکان جا به جایی هد به وسیله دست انسان میسر نباشد و این عمل به وسیله الکترو موتور که نیروی چرخشی را ایجاد می کند و گیربکس که از این نیروی چرخشی جهت جمع کردن یا باز کردن سیم بکسل هادی هد برج استفاده می کند . برج نوری موتور دار معمولاً برای استفاده در ارتفاعات 15 الی 30 متر به کار می رود ولی در سازه های با ارتفاع کمتر هم در صورتی که تعداد پروژکتورهای درخواستی بالا و تا 18 عدد باشد یا ابعاد ، توان و وزن پروژکتورها بالا باشد از این نوع برج نوری استفاده می شود. این نوع برج نوری به دلیل داشتن ارتفاع بسیار زیاد دارای تجهیزاتی مانند  صاعقه گیر ، چراغ آلارم هشدار دهنده و … تا ایمنی آنرا تامین کند.
تابلو برق و الکترو موتور برج نوری برقی
تابلو برق و الکترو موتور برج نوری برقی

مزایای برج نوری تلسکوپی برقی

•    اتوماتیک بودن حرکت هد با نیروی برق 
•    امکان نصب ساعت نجومی جهت تعیین زمان روشن و خاموش کردن برج بدون نیاز به حضور اپراتور
•    امکان نصب صاعقه گیر روی برج و امکان نصب چراغ آلارم چشمک زن در بالای برج جهت آگاهی دادن به هواپیماها 
•    امکان تولید برج تا ارتفاع 35 متر
•    امکان نصب پروژکتورهای زیاد با وات های مختلف در هر ارتفاعی
•    پوشش دهی و روشن سازی منطقه وسیع تر
•    امکان ارسال به صورت دمونتاژ به محل و مونتاژ در محل
•    دارای فونداسیون قویتر و مقاوم تر در برابر شرایط جوی نامساعد و خاک سست

مشخصات فنی برج نوری تلسکوپی موتوردار

به دلیل وجود الکتروموتور و گیربکس که در پایین برج در دریچه بازدید قرار میگیرند ، باید دارای دهانه پایین به بالای بیشتری نسبت به برج های نوری وینچ دستی یا برج های نوری هد ثابت بدون نردبان باشند ، تا الکترو موتور و گیربکس در داخل برج جا به جا شود این مساله باعث تقویت ایستایی و مقاومت برج ها نیز خواهد شد .
ترکیب ضخامت ورق ها در این نوع برجها ، علی الخصوص برج های با ارتفاع بالا ، طراحی برج نوری به صورتی است که در قطعات پایینی از قطعات با ورقهای فولادی ضخیم تر و در قطعات بالایی از قطعات با ورق های فولادی نازکتر ( حداقل 3 میلیمتر ) استفاده می شود . 
وزن و قیمت بالاتر : به علت قطورتر  بودن دهانه پایین نسبت دهانه ی بالای و افزایش ضخامت در قطعات این نوع برج های نوری وزن زیادی دارند.  همین مساله باعث افزایش ضخامت میشود. علاوه بر ضخامت، وجود الکتروموتور و گیربکس باعث بالا رفتن قیمت این نوع برج ها میشود. بطوریکه برج های نوری برقی قیمت تمام شده ی بالایی نسبت به سایر برج ها دارند.

قیمت برج نوری تلسکوپی سبد متحرک

قیمت برج نوری تلسکوپی سبد متحرک به عوامل تاثیرگذار زیادی بستگی دارد که این عوامل عبارتند از:
  • نوع پوشش
  • ارتفاع
  • نوع طراحی
  • جنس و ضخامت ورق مورد استفاده
  • نوع فوندانسیون
  • و...

شما مشتریان عزیز می توانید برج نوری تلسکوپی متحرک را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از مجموعه آکوپارک خریداری نمایید.

مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی، بدوام و طول عمر زیاد، قیمت مناسب، مقاوم در برابر ضربه و...

برج نوری دستی و برج نوری برقی

خیابان ها، پارک ها، بنادر، فرودگاه ها، اسکله ها، پالایشگاه ها و...

تعداد بازديد : 362
نظرات كاربران :