پایه چراغ لوله ای

شرکت آکو پارک با سالها سابقه مفید و درخشان در زمینه تولید انواع مبلمان و تجهیزات شهری از برترین تولید کنندگان انواع پایه چراغ های در سطح کشور می باشد. لذا برای آگاهی هرچه بهتر شما عزیزان در باره چگونگی تولید و نصب پایه چراغ لوله ای، مطالبی در این خصوص ارائه شده است باشد که مفید و مورد توجه واقع شود . همچنین شما مشتریان گرامی می توانید توسط شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در آکو پارک تماس بگیرید.

پایه چراغ لوله ای چیست؟

پایه چراغ لوله ای یکی از پرکاربردترین پایه چراغ های خیابانی است که در همه اماکن و خیابانهایی که نیاز به روشنایی دارد مورد استفاده قرار می گیرد . 
پایه چراغ های لوله ای ارزانترین پایه های قابل تولید در یک ارتفاع مشخص هستند . یکی از دلایلی که باعث ارزان تر شدن  پایه چراغ لوله ای  میگردد، انتخاب نوع پوشش آنهاست. این پایه چراغ ها میتوانند بصورت گالوانیزه گرم یا رنگ آلکیدی پوشش داده شوند..در گالوانیزاسیون گرم هزینه های جانبی بسیاری وجود دارد اما در رنگ کردن این هزینه ها وجود ندارد اما پوشش رنگی امکان خوردگی بالایی در مناطق شرجی و بارانی دارد. از اینرو بهتر است در این مناطق از پوشش گالوانیزه استفاده شود.

قیمت انواع پایه چراغ لوله ای

یکی دیگر از دلایل ارزان تر بودن پایه چراغ های لوله ای این است که ساخت این نوع پایه ها نسبت به پایه های چندوجهی آسانتر است . 
پایه های روشنایی لوله ای را  می توان بصورت قطعات لوله با ارتفاعات مختلف ساخت . بدیهی است که هر چه از پایین پایه به بالا نزدیک میشویم ضخامت ورق کاهش پیدا میکند و پایه شکل هرمی دارد.
 

 

اتصال قطعات در پایه چراغ لوله ای

اتصال قطعات در پایه چراغ های لوله به دو صورت انجام می گیرد :
1-    اتصال با تبدیل فلزی 
2-    اورلپ (النگویی)
اتصال با تبدیل فلزی
در حالت تبدیلی از یک تبدیل فولادی جهت اتصال لوله قطورتر به کوچکتر استفاده می شود مثلاً تبدیل 4 به 3 اینچ . این حالت از نظر فنی خیلی مطمئن نیست و از استقامت پایه در بادهای شدید ، طوفانها و زلزله می کاهد و ممکن است در تنشهای بالا موجب شکست پایه و سقوط آن شود . در واقع از این روش باید جهت تولید پایه پرچم های لوله ای آن هم در ارتفاعات پایین و کوتاه استفاده شود 
حالت النگویی
در این حالت که به آن حالت اورلپ OVER LAP هم گفته می شود ، مقداری از تکه لاغر تر در داخل تکه قطور تر فرو می رود و با تعبیه یک النگویی دو تا دور آن به صورت کامل جوشکاری می شود . این تکه فرو رفته در هم خود به عنوان یک بازو کمکی در تنش ها و طوفانها عمل کرد و استقامت پایه را دو چندان می کند . پایه چراغ های لوله ای ارزانترین پایه های قابل تولید در یک ارتفاع مشخص هستند . 
پایه چراغ های لوله ای محدودیت ساخت تا ارتفاع 15 متر را دارد.
فونداسیون پایه چراغ خیابانی به دو حالت فونداسیون آماده و فونداسیون پیش ساخته وجود دارد . نوع و ابعاد فونداسیون بستگی به ارتفاع ، وزن سازه ، نوع خاک محل ، شرایط آب و هوایی  دارد .

دستک پایه چراغ چیست

پایه چراغ ها میتوانند دارای یک دستک- دو دستک – سه دستک یا چهار دستک باشند. اصطلاحاً گفته میشود پایه چراغ یکطرفه، دوطرفه، سه طرفه و چهار طرفه. جنس دستکها از فولاد گالوانیزه میباشد.  

سر چراغی پایه چراغ چیست

در انتهای دستکها سرچراغی نصب میشود. از آن جا که این وسایل در محیط های باز نصب می شوند بنابراین باید دارای مقاومت لازم در این زمینه بوده و بتوانند در برابر شرایط جوی متفاوت از خود استحکام لازم را داشته باشند.  اقسام مختلفی از سر چراغی مشاهده می شود که دارای شدت و میزان متفاوتی از نور می باشند. چراغ خیابانی گازی، چراغ خیابانی led و چراغ لاک پشتی از اقسام مختلف این تجهیزات هستند که در طرح ها و مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند.

سر چراغی LED

سرچراغی گازی

فولاد ST37

پایه چراغ لوله ای سطح مقطعی گرد و دایره ای شکل دارد که شبیه به لوله است.

دو دسته ساده و دکوراتیو

قطعات پایه چراغ لوله ای به روش اورلپ و یا همپوشانی انجام می شود.

تعداد بازديد : 1148
نظرات كاربران :