المان شهری

شرکت آکو پارک با سال ها سابقه درخشان و حرفه ای در زمینه تولید و عرضه انواع تجهیزات و ومبلمان شهری از برترین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان انواع المان ها و مبلمان های شهری با کیفیت در شکل های گوناگون در سراسر ایران می باشد. این مجموعه متشکل از کادری مجرب و حرفه ای و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها و و دستگاه ها آماده ارائه خدمات و همکاری با ارگان های دولتی و خصوصی در سراسر ایران می باشد، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در آکوپارک تماس بگیرید.

المان شهری چیست

المان شهری در واقع معرف فرهنگ و ویژگی‌های یک منطقه از شهر می باشد. موضوعی که در ساخت المان شهری اهمیت بالایی دارد، توجه به محتوا و نوع المان شهری متناسب با منطقه کاربرد آن است. المان های شهری از جمله عناصری هستند که با قرار گرفتن در شهر کمک بزرگی به زیباسازی شهرها می کنند. از هر کدام از المانها با توجه به مناسبت های مختلف و محل قرارگیری آن‌ها استفاده می‌شود. المان های شهری علاوه بر زیباسازی شهر یا منطقه، هویت ویژه‌ای نیز به آن می‌دهند. به طور کلی ساخت المان شهری کار آسانی نبوده و باید طبق اصول خاص و توسط اشخاص با تجربه در این زمینه انجام گردد. المان شهری ترکیبی پیکره وار است و در ساخت المان شهری از ویژگی های حجم ها و اشکال هندسی، صفحه های قائم یا منحنی، اجزای سازه ای و به طور کلی هر چیزی که جنبه تزئینی و ساختمانی دارد، استفاده می شود تا آن المان جزء شاخصه های شهری گردد. به گونه ای که ذهن با برده شدن نام منطقه به صورت ناخودآگاه، المان موردنظر را در خود تصویرسازی خواهد کرد و به شاخصه ها و ویژگی های خاص آن منطقه پی خواهد برد. این عناصر در فضاهای شهری قرار داده می شوند و منظر و هویت شهری را، تحت شعاع قرارمی دهند. با توجه به این که ساخت المان های شهری به طور گسترده و در شکل‌های مختلف انجام می شود، لذا توجه به روش ساخت و متریال استفاده شده در این محصول دارای اهمیت بسیاری است.

المان نوری

انواع المان های شهری

المان های شهری از لحاظ متریال و کاربرد انواع مختلفی دارند اگر بخواهیم انواع المان های شهری را براساس نوع کاربردشان طبقه بندی کنیم می توانیم به المان های مذهبی که در بناها ، فضاها و حتی شهر های مذهبی مانند مسجد ، تکیه یا حسینیه ، مجموعه های مذهبی مانند امامزاده ها و شهر های مذهبی مانند قم، مشهد یا مناطق جنگی مانند اهواز ، خرمشهر و.. اشاره کرد که المان هایی در آن ها نصب می گردد تا یاد اور کاربری و یا تاریخ و تمدن آن مکان باشد . همچنین از المان های  شهری میتوان می توان به عنوان یاد بود برخی از شخصیت های تاریخی در شهر های تاریخی یا شهدا در مناطق جنگی استفاده نمود . البته برخی از المان ها نیز جنبه فرهنگی دارند و در محل های عمومی مانند بوستان ها ، یا کلیه فضاهای فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرند؛ انواع المان ها بر اساس متریال نیز به سه دسته تقسیم بندی می گردند:

1-    المان های بتنی
2-    المان های فلزی
3-    المان های نوری

الملن فلزی نوروزی

انواع المان شهری آکوپارک

بله مجموعه آکوپارک المان شهری را به سراسر کشور ارسال می کند.

بادوام و مستحکم، طول عمر زیاد، سهولت در نصب و اجرا، قیمت مناسب و...

خیابان ها، میادین، فضاهای فرهنگی، بوستان ها، پارک ها و...

دو دسته بتنی و فلزی

تعداد بازديد : 1160
نظرات كاربران :