برج نوری

برج نوری شرکت آکو پارک تولید کننده انواع مبلمان و تجهیزات شهری در سراسر کشور یکی از تولید کنندگان برتر برج نوری می باشد، برای اطلاعات هرچه بهتر شما عزیزان درباره این محصول از آکو پارک مطالبی در این زمینه خدمت شما ارائه می گردد، باشد که مورد توجه شما واقع شود. همچنین شما مشتریان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در آکو پارک تماس حاصل نمایید.

انواع برج نوری

برج های نوری میتوانند در ارتفاعات مختلف تولید شوند. هر کدام از این برج ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند که این تفاوت ها عبارت اند از:ارتفاع برج- نوع ورق(رنگی یا گالوانیزه)- نوع برج( دستی و...)- تعداد پروژکتور- تعداد وجه ستون پایه- ضخامت ورق- چند میکرون روی برای گالوانیزه - استاندارد ورق فولاد- قطر پایین وقطر بالا – تعداد قطعات- مشخصات  موتور گیربکس(توان-ظرفیت-تعداد فاز)، سیم بکسل، تابلو برق برای نوع برقی و دستی برقی- تعداد بولت و مهره- ابعاد بیس پلیت – ابعاد فونداسیون  در ادامه به انواع برج های نوری برحسب ارتفاع و بر اساس کاربرد آن ها اشاره شده است شما می توانید با کلیک بر روی هرکدام از انواع برج نوری  مشخصات آن ها را مشاهده نمایید.
 

برج نوری چیست

برج نوری یک سازه فولادی مرتفع است که به تعدادی پرژکتور مجهز است و برای تامین روشنایی محوطه های وسیع به کار میرود. ورقهای ابتدایی مورد استفاده برای برج نوری از جنس فولاد هستند. فولاد آلیاژی از آهن است که بین ۰٫۰۰۲ تا ۲٫۱ درصد وزن آن کربن است. خواص فولاد به کمک تغییر در درصد کربن، عناصر آلیاژی و عملیات حرارتی قابل کنترل است. استحکام فولاد با «میزان کربن محلول» به شدت افزایش می‌یابد اما از طرفی این افزایش استحکام باعث کاهش قابلیت جوشکاری و افزایش احتمال شکست ترد می‌شود. برای جلوگیری از خوردگی ورقهای فولاد از روش گالوانیزاسیون گرم استفاده میشود. گالوانیزاسیون گرم یکی از روش‌های محافظت از خوردگی است که توسط پوشاندن فلز مادر توسط لایه‌ای از فلز محافظ به صورت آند فداشونده در سری گالوانیک (معمولاً روی) انجام می‌شود. در این حالت پوشش خورده شده و فلز مادر محافظت میشود
گالوانیزاسیون با روش غوطه وری گرم ،بیش از هر روش دیگری از فولاد در برابر خوردگی محافظت می کند و به اینصورت به این صورت انجام میشود که قطعات فولاد با روی مذابِ 450 درجه داخل وان به روش غوطه وری گالوانیزه میشوند. کوتینگ(پوشش دادن)  Coatingورق های گالوانیزه موجود در بازار داخلی ایران در حدود 150-80 میکرون (گرم بر متر مربع) می باشد. برای مثال کوتینگ 80 به این معنا است که در هر متر مربع ورق گالوانیزه 80 گرم پوشش روی وجود دارد. واضح است که هرچه درصد پوشش روی در ورق گالوانیزه بیشتر باشد، مقاومت محصول نیز بیشتر است. 

مزایای ورق  گالوانیزه مورد استفاده در برج نوری

• هزینه کمتر: نسبت به دیگر روشهای معمول جلوگیری از خوردگی روش گالوانیزاسیون هزینه کمتری خواهد داشت.
• طول عمر بالا: طول عمر ورقهای پوشش داده شده با روی‏ در محیط هایی که خوردگی در آنها بالا است ، چیزی درحدود ۲۰ تا ۳۰ سال می باشد.
• اعتبار: استانداردهای متفاوت در رابطه با گالوانیزه کردن ورقهای فولادی، درزمینه ایجاد پوششهای نازک بحث می شود و این نشانگر آن است که طول عمر و شیوه ی عملکرد لایه روی‏، برای مصرف کننده قابل اعتماداست.
• مقاومت بالای پوشش: پوششی که از طریق گالوانیزه ایجاد می شود از مقاومت مناسبی در برابر صدمات مکانیکی، اصطکاک و خوردگی برخوردار است.
محافظت خودکار در برابر صدمات محیطی: این پوششها بخاطر آنکه در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل نمایند،توانایی این را دارند که مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد را در برابر صدمات محیطی و خورندگی، محافظت کنند.
• محافظت کامل: پوشش بوجود آمده قادر است تمام نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه ها، جاهای کوچک و فرورفتگی ها را پوشش داده و از زنگ زدگی آنها پیشگیری نماید. در این زمینه هیچ پوششی از پوشش گالوانیزه بهترعمل نمی کند.
• کنترل راحت: پوشش گالوانیزه به آسانی و بدون نیاز به انجام هیچ آزمایش مخربی و فقط به وسیله چشم قابل بررسی و بازرسی است .

رنگ کردن

روش دیگر برای پوشش دادن ورق فولادی رنگ کردن آن است. برای ورقهای فولادی که رنگ میشوند گالوانیزه انجام نمیشود. یکبار ضد زنگ و آستر و بعد دو دست رنگ زده میشود. 

مراحل تولید ورق رنگی مورد استفاده در برج نوری

•    سطح ورق گالوانیزه را از ناخالصی پاک می کنند که اصطلاحا به آن پولیش کاری ورق گالوانیزه می گویند.
•    سطح ورق را صیقلی می کنند تا صاف شود.
•    ورق گالوانیزه صیقل داده شده را میشورند.
•    هوادهی و خشک می شود تا رنگ بهتر روی ورق بنشیند.
•    رنگ هواخشک روی سطح مورد نظر ورق اسپری میشود.
•    در اندازه های سفارشی برش میخورد.

مشخصات فولاد مورد استفاده در برج نوری

نورد, یکی از فرآیندهای بسیار مهم در تولید محصولات فولادی است. که به دو شکل فولاد نورد سرد و گرم صورت می‌گیرد. تفاوت اصلی بین ورق نورد سرد و ورق نورد گرم(ورق سیاه) در فرایند تولید آن‌هاست. همانطور که از نام ورق نورد گرم مشخص است، طی فرآیند نورد گرم، پردازش فولاد در دمای بالا صورت می‌گیرد. اما درنقطه مقابل فرآیند نورد سرد در دمای اتاق اتفاق می‌افتد. اگرچه سرد یا گرم بودن نورد بر ماهیت و کاربرد کلی ورق بدست آمده تاثیر گذار است. اما سرد یا گرم بودن فرآیند نورد هیچگونه ارتباطی با مشخصات و گرید فولاد ندارد. چراکه این مشخصات و گرید بندی به ترکیب متالورژیکی فولاد ارتباط دارد. انواع مختلف فولاد با مشخصات و گرید بندی‌ها (مانند فولاد کربن دار و یا فولاد آلیاژی) را می‌توان با هردو نوع نورد سرد یا گرم شکل‌دهی کرد.
روش نورد گرم ( (Hot rolling موقعی برای تولید محصولات فولادی بکار می‌رود که استحکام فولاد از ابعاد دقیق و پرداخت‌کاری سطح اهمیت بیشتری داشته باشد. و در صورت لزوم برای پرداخت کردن و پوسته زدایی سطح فولاد نیز می توان از روش‌هایی همچون سمباده زنی، سندبلاست و اسید شویی استفاده کرد. 

اسید شویی Pickling

به فرآیندی که طی آن چربی های روی ورقی که توسط نورد گرم به ضخامت دلخواه رسیده است، با استفاده از اسید کلریدریک از ورق زدوده می شود، اسیدشویی می گویند.استاندارد ورق اسید شویی عبارت است از ST37 ، STW22 ،  SW22 ... ، ورقهای استفاده شده در ساخت برج نوری ورق st37  میباشند. ورق st37  یک ورق فولاد آلیاژِی است که از مقاومت بالایی برخوردار است. ورق های سیاه ST37(در تحلیل ورق ST37 نماد ST فولاد ساختمانی است که تنش نهایی فولاد و 37 نشان دهندۀ استحکام کششی 370 نیوتن بر میلیمتر مربع است. ) تحت عنوان فولاد نرمه  نیز در صنعت شناخته می شوند که به دلیل دارا بودن کربن پایین، استحکام بالایی داشته و در صنعت و ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارد. همچنین به دلیل میزان پایین کربن در ST37، خاصیت جوش پذیری در این نوع ورق بسیار بالا است.

 

قطعات برج نوری

برج های نوریبسته به ارتفاع دارای قطعات متعدد هستند. هر قطعه 6 متر است. برای 9 متر دو قطعه استفاده میشود. برای 12متری دو قطعه برای 14 متری سه قطعه و به همین ترتیب ادامه میابد. هر قطعه قطر وضخامت بیشتری نسبت به قطعه ی بالایی خود دارد. قطعات بهم اورلپ میشوند. طول اورلپ بسته به ارتفاع تغییر میکند برای مثال برای ارتفاع 50 متر طول اورلپ تا 5/1 متر هم میرسد اما برای ارتفاعات کوتاه تر طول اورلپ کاهش میاید.
همچنین برج های نوری باید دارای یک دریچه بازدید برای عبور سیم های برق باشد. داخل دریچه موتور و گیربکس قرار میگیرد.