نیمکت فلزی

به کار بردن وسایل راحتی و آسایش شهروندان در فضاهای باز شهری یکی از اصلی ترین حقوق شهروندی به شمار می آید. از این رو مسئولان شهری از تجهیزات مختلفی به این منظور استفاده می کنند. یکی از اصلی ترین این تجهیزات، نیمکت فلزی است که از بهترین وسایل برای برای بازیابی آرامش و دوری از تنش های شهر نشینی می باشد. 

مزایای نیمکت فلزی

نیمکت فلزی را می توان یکی از مهم ترین و کارآمد ترین محصولات مبلمان شهری برشمرد که به تعداد بالایی در سطح شهرها مورد استفاده قرار می گیرد. در محل هایی که امکان نشستن و استراحت برای شهروندان فراهم است، باید این محصول به تعداد کافی نصب گردد تا امکان بهره مندی از آن برای همگان فراهم باشد. این نیاز به خصوص در شهرهای پرجمعیت و شلوغ بیشتر احساس می شود. 
از آنجایی که نیمکت فلزی با استفاده از متریال های مختلف و در مدل های متنوع تولید می گردد، لذا از قیمت های متغیری برخوردار می باشد. برای دریافت قیمت نیمکت فلزی با آکوپارک تماس بگیرید.

نیمکت فلزی

نیمکت فلزی لوله ای

نیمکت فلزی معمولی بیشتر بر پایه لوله و پروفیل آهنی ساخته می شود و معمولا به صورت تمام فلزی و یا ترکیبی از بدنه فلزی و نشیمن و پشتی چوبی یا چوب پلاست می باشد . نیمکت های تمام فلز مقاومت بالایی داشته و ماندگاری طولانی دارند.

نیمکت فلزی سی ان سی

نیمکت فلزی سی ان سی ، دارای طراحی شکیل تری می باشد و در پروسه تولید آن معمولاً ورق ها با دستگاه های مجهز سی ان سی به مدلهای زیبایی برش داده شده و در نهایت مونتاژمی شوند . قیمت نیمکت های پارکی CNC نسبت به نیمکت پارکی فلزی معمولی کمی بیشتر است ، زیرا هزینه برش و فرمینگ ورق نیز به سایر هزینه ها اضافه می گردد . معمولا پایه ها ی این نوع نیمکت ها از جنس ورق ضخیم می باشد و نشیمن و پشتی آنها می تواند از جنس فلزی ، چوبی و یا چوب پلاست ساخته شود .

نیمکت فلزی چدنی

نیمکت فلزی چدنی شکیل ترین مدل از نیمکت های پارکی است که پایه های آن از چدن ریختگی تولید می شود . طراحی و شکل ظاهری آن از دو مدل قبلی بسیار شکیل تر است که معمولا با سطل زباله پارکی چدنی ست می شود . قیمت نیمکت فلزی چدنی از دو مدل قبلی کمی بیشتر است .

طراحی نیمکت فلزی پارکی

در طراحی و تولید نیمکت فلزی پارکی ، باید استاندارد های معمول ساخت این محصول از قبیل ارتفاع نیمکت، عمق کفی، پهنای کفی، ارتفاع تکیه گاه، زاویه تکیه گاه، زاویه سطح نشیمنگاه و فضای پا در آن حتما رعایت شود. چرا که اگر اینطور نباشد، افرادی که از آن استفاده می کنند احساس راحتی ندارند و ممکن است با نشستن طولانی دچار ناراحتی و خستگی شوند. بنابراین باید علاوه بر زیبایی و تنوع، استاندارد های مربوط به نیمکت فلزی پارکی را در حین طراحی در نظر گرفت.  از جمله مهم ترین مواردی که در انتخاب نیمکت های فلزی پارکی باید در نظر گرفته شود، هماهنگی این محصول با محیط است. رنگ مناسب نیمکت نباید تنها به قصد جلب توجه و دید مناسب انتخاب شود. بلکه باید به مواردی همچون زمان، دیدن، رنگ زمینه و منابع نوری موجود در محیط با دقت توجه شود. از طرف دیگر شرایط اقلیمی هم در انتخاب رنگ نیمکت فلزی پارکی موثر است که باید در مبلمان شهری رعایت گردد.

نیمکت فلزی    نیمکت فلزی