گروه خبري : اخبار پایین سایت
تاريخ انتشار : 1400/12/01 - 15:03
كد :10114

ارتفاع پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی و بزرگراهی، برای روشن سازی خیابان ها و اتوبان ها می تواند بهترین گزینه باشد. بر خلاف برخی از پایه های روشنایی که با نام برج نوری شناخته می شوند و برای روشن سازی سطح وسیعی از محل استفاده می شوند. این نوع پایه چراغ برای روشن سازی محیط های باریک که دارای طول زیاد می باشند مناسب است. انواع پایه چراغ خیابانی به صورت چند وجهی و لوله ای که به صورت تک درز می باشند تولید می شوند که شما می توانید بر روی پایه چراغ خیابانی یک الی چهار نورافکن نصب نمایید.

مشخصات و ارتفاع پایه چراغ خیابانی


ستون اصلی پایه توسط صفحه آهنی مربع یا دایره شکلی به نام بیس پلیت و از طریق چند عدد انکر بولت به فونداسیون متصل می گردد. لچکی ها که شکلی شبیه مثلث دارند، به محل اتصال ستون پایه چراغ با بیس پلیت، جوش شده و این اتصال را تقویت می کنند. برای ساخت پایه چراغ خیابانی باید مشخصات فنی این سازه مشخص شود. تعیین ارتفاع درست سازه، تعیین ضخامت ورق، دهانه پایین و بالا، نوع چراغ، پوشش و فونداسیون، تعیین فاصله درست نصب پایه ها، تعیین تعداد براکت مورد نیاز و جهت آن ها از جمله این موارد است. شرکت آکوپارک مدرن پایه چراغ های خیابانی معمولا در ارتفاع های 6، 9 و 12 متری تولید می نماید.

 

تلفن تماس : 09122092003  | 09124967505  | 02634210491

ویژگی های پایه چراغ خیابانی ایده آل


•    تعیین ارتفاع درست سازه بر مبنای نور مورد نیاز موقعیت جغرافیایی ، مقدار ترافیک و تردد افراد
•    تعیین مشخصات فنی درست ( ضخامت ورق ، نوع چراغ ها ، نوع فونداسیون و حجم آن ، نوع پوشش ، دهانه پایین و بالا و … )
•    تعیین فاصله درست نصب پایه ها نسبت به هم و تامین پایه ها به تعداد لازم
•    ایجاد طیف نور با لوکس ، دانسیته و حجم مناسب و به صورت یک دست و یکنواخت در بهترین حالت خود ، به صورتی که خیرگی و سایه محسوسی را ایجاد نکند .
•    در حد امکان ، قرار نگرفتن منبع نوری در مقابل دید راکبین و رهگذران
•    متناسب با بادهای منطقه ای و نیروهای محیطی و جغرافیایی محل
•    رعایت جنبه های ارگونومی محیطی : تاثیر درست و مثبتی که طراحی مناسب محیط کار ، تجهیزات ، سطح ایمنی و بهداشت در رضایت و بهبود بهره وری دارد ارگونومی نامیده می شود .
•    رعایت جنبه های فیزیولوژی محیطی : تاثیر عوامل محیطی مثل روشنایی ، صدا ، رطوبت ، گرما ، سرما و … بر فیزیولوژی بدن انسان دارد .
•    بررسی محیط از نظر وجود موانع طبیعی مثل درخت و تپه ماهور
•    تعیین تعداد براکت (دستک) مورد نیاز و تعیین دقیق جهت آنها

 

ارتفاع پایه چراغ خیابانی

ارتفاع انواع پایه چراغ خیابانی 


پایه چراغ خیابانی با ارتفاع 6 متری ساخته می‌شود که به صورت لوله ای یا تلسکوپی ساخته میشود. در مدل پایه تلسکوپی ، قطعات کوتاهتر به داخل یکدیگر رفته  و سپس  به وسیه جوشکاری بهم متصل میشود. همچنین قطر سکشن ها از پایین به بالا بمرور کم می شود.
نکته مهم در ارتفاع پایه چراغ ، میزان نوردهی آن ، محوطه‌ای که لازم است روشن کند ، نوع اتصال آن و مشکلات حمل و نقل است. هرچه ارتفاع پایه بیشتر شود ، محوطه بیشتری را روشن میکند اما از میزان نوردهی آن هم کم میشود و به ناچار باید از لامپ قوی‌تری استفاده شود. از طرفی ، مشکل حمل نقل برای پایه چراغ های با طول بیش از 15 متر وجود دارد که لازم است در صورت نیاز به ارتفاع بیشتر ، یا از مدل برج چندوجهی استفاده شود و یا بخشی از عملیات جوشکاری در محل نصب انجام گیرد.