گروه خبري : اخبار پایین سایت
تاريخ انتشار : 1401/02/12 - 15:55
كد :10121

کفپوش گرانولیت

کفپوش گرانولیت ابتدا از زباله های بازیافتی لاستیک تولید شد و امروز به صنعت گسترده ای تبدیل شده است. در واقع کفپوش گرانولیت از ضایعات لاستیک در اندازه های متفاوت تولید می شود و کاربردهای فراوانی دارد. این کفپوش علاوه بر تنوع در سایز و ضخامت دارای تنوع در تراکم و رنگ نیز می باشد و در رنگهای مختلف تولید می شود اما معمولا رنگ های روشن به دلیل کثیف شدن و تیره شدن در اماکن روباز و پرتردد تقاضای کمتری به نسبت رنگهای روشن دارد .

ویژگی کفپوش گرانولیت

  • کفپوش گرانولیت در مقابل ضربه مقاوم بوده و بهترین گزینه برای جلوگیری از آسیب احتمالی کودکان در زمین بازی است. همچنین در برابر لغزش، سایش و فشار مانند پاشنه کفش مقاوم است.
  • کفپوش گرانولی در برابر گرما و سرما مقاوم است و بهترین گزینه برای استفاده در فضای باز و زیر نور خورشید و در شهرهایی با دمای بالا و در سرما و یخبندان می باشد.
  • مواد شیمیایی ضعیف آسیبی به کفپوش گرانولیت وارد نخواهند کرد و در برابر تغییر رنگ مقاومت خواهد داشت و در استفاده طولانی مدت و زیر نور خورشید تغییر رنگ نخواهد داشت و در واقع در برابر اشعه uv مقاوم است.
  • پوسته نشدن و نریختن کفپوش گرانولیت و ترک نخوردن نیز از مزایای کفپوش گرانولیت است. انعطاف پذیری خوب، ایجاد احساس راحت پا و حفاظت از ورزش از دیگر مزایای این محصول است.

 

کفپوش گرانولیت

کاربرد کفپوش گرانولیت

  • یکی از کاربردهای متداول کفپوش گرانولیت برای مهد کودک ها و زمین های بازی در پارک هاست. در باشگاهها زیر دستگاههای بدنسازی و برای وزنه برداری به دلیل افتادن وزنه روی زمین، کفپوش گرانولیت مناسب است.علاوه بر ضربه گیری و کم کردن آسیب های احتمالی هنگام ورزش، به دلیل ارتجاعی بودن این محصول، باعث زیبایی سالن ورزشی، مهدکودک و .... می شود.
  • زیر تاب در پارک ها و وسایل بازی کودکان جهت زمین خوردن کودکان استفاده می شود و مانند چمن مصنوعی در سالنهای ورزشی و یا در مهد کودک ها و حتی مدارس کاربرد دارد.
  • برای زمین بسکتبال، تنیس، والیبال، فوتبال، دوندگی و پیاده روی روی آن استفاده می شود.

قیمت کفپوش گرانولیت

قیمت کفپوش گرانولیت بر مبنای متر مربع حساب می شود و به نسبت کیفیت و تراکم ضخامت و رنگ دارای قیمت های متفاوتی می باشد.
پرفروشترین نوع کفپوش گرانولی رنگ های تیره و سایز یک متر مربعی و ضخامت 20 میل می باشد. در تولید این محصول از مواد شیمیایی غیر سمی استفاده شده است که سازگار با محیط زیست می باشد و کفپوش های گرانولی که دارای ضخامت های متفاوت هستند دارای وزن های استاندار برای هر ضخامت نیز هستند. برای مثال کفپوش گرانولی ضخامت 22 باید دارای وزن 20 کیلوگرم می باشد ولی در صورتی که تراکم این محصول در سطح خوبی قرار نداشته باشد وزن آن از استاندارد کمتر می شود . این کفپوش به دلیل اثر ضربه گیری کاربرد زیادی داشته و قیمت آن در آکوپارک مقرون به صرفه می باشد.

 

کفپوش گرانولی