گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/08/08 - 15:15
كد :10153

طراحی نیمکت بتنی

نیمکت های بتنی از بتن مسلح ساخته می شوند. شبکه های فلزی به کار رفته در تولید این نیمکت ها موجب افزایش استحکام و پایداری این نیمکت ها می شود.

نیمکت بتنی قابل تولید در انواع مدل ها و طرح ها می باشد. نیمکت های بتنی از مهم ترین و ضروری ترین مبلمان شهری می باشند که در مدل های مختلف طراحی می شوند. از نیمکت های بتنی در بسیاری از مکان های عمومی و خصوصی به منظور نشستن و استراحت کردن، مطالعه، گپ زدن با دوستان و... استفاده می کنند. از آنجاییکه نیمکت های بتنی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین باید از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشند و در برابر شرایط جوی دچار شکستگی نشوند. در ساخت نیمکت های بتنی از بتن مسلح استفاده می کنند. 

ساخت نیمکت بتنی

نیمکت های بتنی از بتن مسلح ساخته می شوند. شبکه های فلزی به کار رفته در تولید این نیمکت ها موجب افزایش استحکام و پایداری این نیمکت ها می شود. استفاده از میلگرد در ساخت نیمکت بتنی مانع از وارد شدن نیروی کششی به بتن می شود. نیروی کششی در نیمکت بتنی موجب ترک خوردن و شکستن بتن می شود. وجود میلگرد در نیمکت های بتنی موجب مهار فشار وارده بر بتن می شود. 

 

طراحی نیمکت بتنی

مزایای نیمکت بتنی

  • به آسانی قابل ترمیم و بازسازی می باشند.
  • در برابر شرایط آب و هوایی نظیر باد، باران، برف و ... مقاوم می باشند.
  • در برابر مواد اسیدی و خورند مقاومت بالایی دارند.
  • از استحکام و دوام بالایی در برابر ضربه و صدمات احتمالی برخوردار است.
  • معمولا احتیاجی به نصب ندارند.
  • به دلیل وزن زیاد این نیمکت ها احتمال دزدی و سرقت در آنها بسیار پایین است.  
  • قابل شستشو و ضدعفونی کردن می باشند.
  • در برابر مواد شوینده مقاوم می باشند.
  • هزینه نگهداری این نیمکت ها نسبت به سایر نیمکت ها پایین تر می باشد.

انواع نیمکت بتنی 

نیمکت بتنی ساده

نیمکت های بتنی ساده از پرکاربرد ترین نیمکت های بتنی محسوب می شوند. این محصول از قیمت مناسبی برخوردار است و در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. نیمکت بتنی در برابر خطراتی مانند پوسیدگی و خوردگی مقاوم می باشد. نیمکت بتنی ساده در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود و در بسیاری از مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرید.

نیمکت بتنی کلاسیک

نیمکت بتنی کلاسیک دارای مقاومت بالایی در برابر فشار می باشند و به دلیل نداشتن تکیه گاه فضای کمتری را به خود اختصاص می دهند. این نیمکت ها به آسانی قابل نصب می باشند و در بسیاری از مکان ها از جمله پارک ها، ویلاها، محوطه رستوران ها، تالار های پذیرایی و... نصب می شوند. نیمکت بتنی کلاسیک دارای طول 120 سانتی متر می باشد و جهت استفاده 2 نفر گزینه مناسبی است.

نیمکت بتنی با پشتی

نیمکت بتنی با پشتی یکی دیگر از انواع نیمکت های بتنی است. لبه نیمکت بتنی به حالت قوس دار طراحی می شود تا موجب تسط بیشتر فرد در زمان نشستن شود همچنین این نیمکت ها دارای تکیه گاه می باشند بنابراین در استفاده های طولانی مدت مانع از خستگی فرد می شوند. این نیمکت ها ضد لکه می باشند و در صورت کثیفی به آسانی قابل شستشو و ضدعفونی کردن می باشند.