گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/09/07 - 14:54
كد :10163

گلدان بتنی خیابانی

گلدان بتنی خیابانی جهت کاشت گل و گیاهان زینتی در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

گلدان بتنی خیابانی جهت کاشت گل و گیاهان زینتی در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این گلدان ها در مقایسه با گلدان های چوبی و فلزی مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نمی شوند. گلدان های بتنی از بتن مسلح ساخته می شوند. مسلح کردن بتن روشی برای افزایش خاصیت کشسانی آن است و موجب افزایش مقاومت گلدان در برابر ضربه و فشار می شود. گلدان های بتنی در طرح های ساده و زیبایی تولید می شوند و با بسیاری از محیط ها هماهنگی و همخوانی دارند. گلدان های بتنی زهکشی شده اند سوراخ های متعددی که در قسمت زیرین این گلدان ها وجود دارد موجب می شود تا اکسیژن به خوبی به گیاه برسد و از پوسیدگی گیاه جلوگیری شود همچنین باعث خروج آب اضافی از گلدان می شود. 
گلدان های بتنی خیابانی در رنگ های مختلفی در بازار به فروش می رسند. از رنگ های روشن این گلدان ها در پارک ها و فضاهای سبز به منظور افزایش زیبایی محیط و همچنین ایجا نشاط و شادی در افراد استفاده می کنند. گلدان های بتنی مورد استفاده در بزرگراه ها و اتوبان ها بهتر است به رنگ های خاکستری و طوسی انتخاب شوند زیرا این مکان ها بیشتر در معرض دود و آلاینده قرار دارند.

 

گلدان بتنی خیابانی 

ویژگی گلدان بتنی خیابانی

  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارند.
  • قابل رنگ آمیزی بوده و در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شوند.
  • وزن زیادی دارند و در برابر ضربه و یا طوفان های شدید واژگون نمی شوند.
  • وزن زیاد این گلدان ها احتمال سرقت در آنها را کاهش می دهد.
  • در برابر تابش مستقیم نور خورشید دچار تغییر فرم و تغییر رنگ نمی شوند.
  • در برابر شرایط آب و هوایی مختلف نظیر باران، برف، باد و... مقاوم می باشند.
  • از دوام و طول عمر زیادی برخوردارند.

مزایای گلدان بتنی خیابانی

گلدان های بتنی نه تنها مکان مناسبی برای رشد گیاه می باشند بلکه موجب زیباسازی فضای شهر می شوند. این گلدان ها در دمای زیر صفر یخ نمی زنند و مانع از یخ زدن ریشه گیاه می شوند. گلدان های بتنی عایق حرارتی می باشند. آفتاب موجب گرم شدن بتن و خاک درون آن می شود در نتیجه بتن خاک را در دمای مناسب نگه می دارد و مانع از پژمردگی گیاه می شود. گلدان بتنی به ریشه گیاه هوا می رساند و باعث رشد بیشتر و با طراوت تر شدن گیاه می شود.

کاربرد گلدان بتنی خیابانی

گلدان های بتنی در مدل ها و سایزهای مختلف تولید می شوند. این گلدان ها در پارک ها، فضای سبز، محوطه ادارات، محوطه بیمارستان ها، میادین، حیاط دانشگاه ها، محوطه فرودگاه ها و... مورد استفاده قرار می گیرند. از گلدان های بتنی می توان به عنوان موانع ترافیکی در مقابل درب ورودی مجتمع های مسکونی، پیاده روها و پارک ها استفاده کرد و مانع از پارک خودرو ها شد. شما مشتریان عزیز در صورت نیاز به خرید گلدان بتنی می توانید این محصول را از فروشگاه های معتبر در سراسر کشور خریداری نمایید.