گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/10/04 - 15:45
كد :10169

انواع سطل زباله فلزی

سطل زباله های فلزی با توجه به روش تولید به سه دسته لوله ای، چدنی و CNC تقسیم می شوند.

سطل زباله فلزی یکی از انواع سطل زباله های پارکی است که در مدل های مختلفی تولید می شود. سطل زباله های فلزی از لحاظ روش تولید به سه دسته لوله ای، چدنی و CNC تقسیم می شوند که در این مقاله قصد داریم به توضیح هر یک از آنها بپردازیم:

 

انواع سطل زباله فلزی

سطل زباله فلزی لوله ای

سطل زباله های فلزی لوله ای از رایج ترین و پرکاربردترین سطل زباله های فلزی می باشند. در فرآیند ساخت سطل زباله های لوله ای از لوله و پروفیل استفاده شده است. این سطل زباله ها در طرح های ساده و با کمترین پیچ خوردگی تولید می شوند. سطل زباله فلزی لوله ای را می توان با فرو کردن پایه های آن در بتن به صورت ثابت در یک نقطه نصب کرد. این سطل زباله ها اغلب در جاهایی های که قیمت پایین و سرعت بالای تولید در اولویت باشد مورد استفاده قرار می گیرد. سطل زباله های لوله ای به نسبت سایر سطل زباله های فلزی از قیمت کمتری برخوردارند.

سطل زباله فلزی چدنی

سطل زباله های فلزی چدنی از زیباترین و شیک ترین سطل زباله های فلزی می باشند که از نظر ظاهر به خوبی با سایر اجزای مبلمان شهری به ویژه نیمکت های چدنی هماهنگ می شوند. این سطل زباله ها از دوام و مقاومت فوق العاده برخوردارند. سطل زباله های فلزی چدنی وزن زیادی دارند به همین دلیل احتمال سرقت در آنها پایین می باشد. سطل زباله های چدنی معمولا برای نصب نیازی به پیچ کردن و یا سوراخکاری ندارند.

سطل زباله فلزی CNC

سطل زباله های فلزی در طرح ها و مدل ها متنوعی تولید می شوند. در پروسه تولید این سطل زباله ها ابتدا طرح مورد نظر توسط نرم افزارهای طراحی صنعتی سه بعدی طراحی می شود. در مرحله بعد قطعات مورد نیاز سطل زباله به وسیله دستگاه برشکاری CNC از روی ورق آهن برداشت می شود سپس قطعات سطل زباله مونتاژ شده و جوشکاری توسط دستگاه جوشCO2 انجام می شود. در مرحله آخر مخزن جهت رنگ آمیزی به سالن رنگ فرستاده می شود. رنگ سطل زباله های فلزی CNC از نوع رنگ کوره ای الکترواستاتیک است که در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم می باشد.

کاربرد انواع سطل زباله فلزی

سطل زباله های فلزی در انواع مختلفی تولید می شوند و با توجه به کاربردی که دارند در بسیاری از مکان ها از جمله پارک ها، فضای سبز، ویلاها، باغ ها، پیاده روها، خیابان ها، دانشگاه ها، مدارس و... مورد استفاده قرار می گیرند. سطل زباله های فلزی علاوه بر حفظ نظافت و پاکیزگی محیط  نقش مهمی در زیباسازی فضای شهری دارند. تجهیز پارک ها و اماکن عمومی با سطل زباله های فلزی می تواند در فرهنگ سازی در زمینه استفاده از آنها موثر باشد. سطل زباله های فلزی در افزایش سلامت روحی، روانی و جسمانی جامعه نقش بسزایی دارند و از انتشار آلودگی و شیوع بیماری جلوگیری می کنند. با نصب و به کار گیری سطل زباله های فلزی در سطح شهر می توان شهری عاری از هرگونه آلودگی داشت.