گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/01/06 - 11:26
كد :10210

طراحی و تولید انواع پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی به آن دسته از پایه های روشنایی شهری گفته می شود که وظیفه نگهداری یک منبع نوری همانند پروژکتور یا سر چراغی را بر عهده دارد.

پایه چراغ خیابانی به آن دسته از پایه های روشنایی شهری گفته می شود که وظیفه نگهداری یک منبع نوری همانند پروژکتور یا سر چراغی را بر عهده دارد. این محصول علاوه بر روشنایی نقش مهمی در تامین امنیت و زیباسازی چهره شهر ایفا می کند. پایه چراغ خیابانی قابل استفاده در بسیاری از مکان ها از قبیل بزرگراه ها، اتوبان ها، خیابان ها، پل ها، جاده های درون شهری و... می باشد. شکل ظاهری اکثر پایه چراغ های خیابانی مشابه یکدیگر می باشد و تفاوت اصلی آنها در تعداد براکت یا دستک نگهدارنده پروژکتور یا چراغ لاک پشتی آن است که می تواند به صورت یک طرفه و یا دو طرفه طراحی و تولید شود. پایه چراغ خیابانی در ارتفاعات مختلفی همچون 6،9،12 و... طراحی و تولید می شود.

 

طراحی و تولید انواع پایه چراغ خیابانی

تولید پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی با بهره گیری از جدید ترین و پیشرفته ترین ماشین آلات روز دنیا طراحی و تولید می شود. این محصول دارای بدنه ای مقاوم و مستحکم از جنس فولاد ST37 است. سطح خارجی پایه چراغ خیابانی به روش گالوانیزه گرم و یا رنگ صنعتی پوشش داده شده است. پوشش گالوانیزه گرم از بدنه پایه چراغ خیابانی در برابر رطوبت محافظت می کند و مانع از زنگ زدگی و خوردگی آن می شود. 

انواع پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی لوله ای

پایه چراغ خیابانی لوله ای از قطعات 6 متری ساخته شده است که به صورت تلسکوپی به داخل یکدیگر می روند و توسط دستگاه جوش CO2 به یکدیگر متصل می شوند. تمامی اتصالات این محصول در کارخانه انجام می شود بنابراین حمل و جا به جایی پایه هایی با ارتفاع بیش از 15 متر عملا غیر ممکن می باشد. پایه چراغ خیابانی لوله ای دارای سطح مقطع گرد و دایره ای شکل می باشد که شبیه به لوله است.

پایه چراغ خیابانی چند وجهی

پایه چراغ خیابانی چند وجهی متشکل از قطعات 6 متری است که به صورت اورلپی به داخل یکدیگر می روند و سازه نهایی را تشکیل می دهند. این پایه چراغ ها دارای سطح مقطع چند وجهی می باشند و در اشکال مختلفی همچون 6 وجهی، 8 وجهی و 12 وجهی طراحی و تولید می شوند.

ویژگی پایه چراغ خیابانی

  • در برابر رطوبت مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود.
  • بادوام بوده و طول عمر زیادی دارد.
  • به سهولت قابل نصب و اجرا می باشد.
  • هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارد.
  • در مقابل تغییرات آب و هوایی مختلف مقاوم می باشد.

نصب پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی به سهولت قابل نصب و اجرا می باشد. اولین و مهم ترین مرحله برای نصب پایه چراغ خیابانی فونداسیون است. فونداسیون در واقع همان بخشی است که پایه چراغ خیابانی در آن قرار می گیرد. ابعاد و اندازه فونداسیون پایه چراغ خیابانی با توجه به پارامترهایی از قبیل ارتفاع، وزن سازه، محل نصب، میزان بادخیز بودن منطقه و... تعیین می شود. فونداسیون پایه چراغ خیابانی به دو روش آماده و یا ریختگی اجرا می شود. بعد از اجرای فونداسیون قطعات سازنده پایه چراغ خیابانی در هم تیفور می شوند. در مرحله بعد پایه بر روی زمین قرار گرفته و تمامی مراحل آماده سازی از قبیل بستن دستک ها، نصب الحاقات، سیم کشی و... بر روی آن انجام می شود. بعد از اتمام مراحل ذکر شده پایه به کمک جرثقیل بر پا شده و بر روی بولت ها قرار می گیرد و بولت ها به بیس پلیت مهره می شوند.