گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/02/24 - 11:08
كد :10216

مشخصات فنی لوازم ورزشی پارکی

لوازم ورزشی پارکی به مجموعه ای از وسایل ورزشی گفته می شود که جهت ورزش همگانی و رایگان در پارک ها، بوستان ها، پادگان ها، مدارس، ادارات و... نصب می شود.

اگرچه فواید ورزش کردن بر هیچ کسی پوشیده نیست اما با این حال بسیاری از افراد حوصله ورزش کردن را نداشته و بهانه های مختلفی را می تراشند. شهرداری ها با هدف حفظ سلامت و تناسب اندام افراد جامعه اقدام به نصب انواع لوازم ورزشی پارکی در امکان عمومی نموده اند. لوازم ورزشی پارکی به مجموعه ای از وسایل ورزشی گفته می شود که جهت ورزش همگانی و رایگان در پارک ها، بوستان ها، پادگان ها، مدارس، ادارات و... نصب می شود. این تجهیزات مزایا بسیاری دارند که از مهم ترین آنها می توان به تقویت عضلات، افزایش اعتماد به نفس، بهبود روحیه، کاهش وزن و... اشاره کرد. نحوه کار با لوازم ورزشی پارکی و فضای باز همانند لوازمی است که در باشگاه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

مشخصات فنی لوازم ورزشی پارکی

تولید کننده وسایل ورزشی پارکی

وسایل ورزشی پارکی جهت استفاده عموم مردم طراحی و تولید شده است. در تولید این محصول از بهترین متریال و بلبرینگ ها بهره برده شده است. لوازم ورزشی پارکی دارای بدنه ای مقاوم از جنس آهن است. سطح خارجی این محصول به روش رنگ کوره ای الکترواستاتیک پوشش داده شده است. این پوشش از بدنه لوازم ورزشی پارکی در برابر رطوبت محافظت می کند و مانع از زنگ زدگی و خوردگی آن می شود. تمامی اتصالات لوازم ورزشی پارکی با استفاده از جوش CO2 انجام می شود. این تجهیزات به صورت 20 تکه تولید می شوند که می توان تعداد آن را به دلخواه افزیش و یا کاهش داد.

انواع لوازم ورزشی پارکی

دستگاه پرس سینه

دستگاه پرس سینه یکی از پرکاربردترین دستگاه های قدرتی است که در جهت بهبود و تقویت عضلات سینه، شانه و بازوها مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه کار با این دستگاه به این صورت است که ابتدا بر روی صندلی نشسته و با فشردن دستگیرها به سمت جلو وزن خود را جا به جا کنید.

دستگاه دو فرمان 

دستگاه دو فرمان پارکی از جمله دستگاه های هوازی است که در فیزیوتراپی ها نیز به منظور تقویت عضلات دست ها استفاده می شود. استفاده مداوم از این دستگاه موجب بهبود عملکرد قلب – عروق و شش ها می شود. 

دستگاه دوچرخه ثابت

دستگاه دوچرخه ثابت یکی از جذابترین لوازم ورزشی پارکی است. این دستگاه در جهت تقویت سیستم قلبی و عروقی کاربرد دارد. 

دستگاه مسگری

دستگاه مسگری از یک میله طولی و یک سکوی استوانه ای شکل تشکیل شده است. این دستگاه بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال چربی سوزی در ناحیه کمر و پهلوهای خود هستند.

دستگاه اسکی فضایی

دستگاه اسکی فضایی یکی دیگر از لوازم ورزشی پارکی است. این دستگاه فضای کمی را اشغال می کند و در جهت تقویت عضلات دست و پا مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی لوازم ورزشی پارکی

  1. بادوام بوده و طول عمر زیادی دارد.
  2. در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف نظیر باران، برف، سرما، گرما و... مقاوم می باشد.
  3. به سهولت قابل نصب و اجرا می باشد.
  4. هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارد.
  5. در برابر رطوبت مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی نمی شود.
  6. در رنگ های متنوع و زیبا تولید می شود.