گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/04/18 - 09:44
كد :10221

پایه چراغ خیابانی شهری با قیمت ارزان

پایه چراغ خیابانی شهری از جمله سیستم های روشنایی شهری است که با هدف تامین نور مورد نیاز محیط در مکان هایی همچون خیابان ها، بزرگراه ها، اتوبان ها، پارک ها، پیاده روها و... نصب می شود.

پایه چراغ خیابانی شهری از جمله سیستم های روشنایی شهری است که با هدف تامین نور مورد نیاز محیط در مکان هایی همچون خیابان ها، بزرگراه ها، اتوبان ها، پارک ها، پیاده روها و... نصب می شود. این محصول نه تنها موجب روشنایی فضای شهری می شود بلکه نقش مهمی در تامین امنیت محیط ایفا می کند و از فعالیت های جنایی و غیر قانونی در شب می کاهد. پایه چراغ خیابانی در ارتفاعات مختلفی همچون 6،9 و 12 متر طراحی و تولید می شود. شکل ظاهری اکثر پایه چراغ های خیابانی مشابه با یکدیگر می باشد و تفاوت اصلی آنها در تعداد براکت یا دستک نگهدارنده پروژکتور یا چراغ لاک پشتی آن است که می تواند به صورت یک طرفه و یا دو طرفه طراحی و تولید شود. 

 

پایه چراغ خیابانی شهری با قیمت ارزان

تولید پایه چراغ خیابانی

در تولید پایه چراغ خیابانی از مواد مرغوب و درجه یک استفاده شده است. این پایه چراغ ها دارای بدنه ای مقاوم از جنس فولاد ST37 می باشند. تمامی اتصالات پایه چراغ خیابانی با استفاده از دستگاه جوش CO2 انجام شده است. بدنه فلزی این پایه چراغ ها به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی به روش گالوانیزه گرم و یا رنگ صنعتی پوشش داده شده است. 

نصب پایه چراغ خیابانی

نصب پایه چراغ خیابانی در سطح شهر از اهمیت بالایی برخوردار است. اولین و مهم ترین مرحله برای نصب پایه چراغ خیابانی فونداسیون است. فونداسیون پایه چراغ خیابانی به دو روش آماده و یا ریختگی اجرا می شود. ابعاد و اندازه فونداسیون پایه چراغ خیابانی با توجه به ارتفاع، وزن سازه، محل نصب، میزان وزش باد در منطقه و... تعیین می شود. بعد از بتن ریزی قطعات سازنده پایه چراغ خیابانی در هم تیفور می شوند. به درهم کردن و پرس کردن قطعات در یکدیگر تیفور کردن می گویند. بعد از اتمام مراحل ذکر شده پایه بر روی زمین قرار گرفته و تمامی مراحل آماده سازی از قبیل بستن دستک ها، نصب الحاقات، سیم کشی و... بر روی آن انجام می شود. در مرحله آخر پایه به کمک جرثقیل برپا شده و بر روی بولت ها قرار می گیرد و بولت ها به بیس پلیت مهره می شوند.

انواع پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی لوله ای

پایه چراغ خیابانی لوله ای متشکل از قطعات 6 متری است که به صورت تلسکوپی به داخل یکدیگر می روند و توسط دستگاه جوش CO2 به یکدیگر متصل می شوند. تمامی اتصالات پایه چراغ خیابانی لوله ای در کارخانه انجام می شود بنابراین حمل و جا به جایی پایه هایی با ارتفاع بیش از 15 متر عملا غیر ممکن می باشد.

پایه چراغ خیابانی چندوجهی

پایه چراغ خیابانی چند وجهی از چند قطعه با ارتفاع 6 متر ساخته شده است. این پایه چراغ ها در اشکال مختلفی همچون 6 وجهی، 8 وجهی و 12 وجهی طراحی و تولید می شوند. قطغعات سازنده پایه چراغ خیابانی چند وجهی به صورت اورلپی به داخل یکدیگر می روند و سازه نهایی را تشکیل می دهند. این پایه چراغ ها در مقایسه با پایه چراغ خیابانی لوله ای از قیمت کمتری برخوردارند.