گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/04/18 - 09:47
كد :10222

کاربرد پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی به آن دسته از پایه های روشنایی شهری گفته ی شود که در جهت نورپردازی فضای شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

پایه چراغ خیابانی به آن دسته از پایه های روشنایی شهری گفته ی شود که در جهت نورپردازی فضای شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول علاوه برروشنایی موجب تامین امنیت محیط شهری می شود و از فعالیت های جنایی و غیر قانونی در شب می کاهد. پایه چراغ خیابانی سهم بسزایی در زیباسازی فضا دارد. پایه چراغ خیابانی قابل استفاده در بسیاری از مکان ها از قبیل خیابان ها، بزرگراه ها، اتوبان ها، پارک ها، پیاده روها و... می باشد. شکل ظاهری اکثر پایه چراغ های خیابانی مشابه با یکدیگر می باشد و تفاوت اصلی آنها در تعداد براکت یا دستک نگهدارنده پروژکتور یا چراغ لاک پشتی آن است که می تواند به صورت یک طرفه و یا دو طرفه طراحی و تولید شود. 

 

کاربرد پایه چراغ خیابانی

انواع پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی لوله ای

پایه چراغ خیابانی لوله ای از چند لوله با ارتفاع 6 متر ساخته شده است. قطعات سازنده این پایه چراغ ها به صورت تلسکوپی به داخل یکدیگر می روند و توسط دستگاه جوش CO2 به یکدیگر متصل می شوند. تمامی اتصالات پایه چراغ خیابانی لوله ای در کارخانه انجام می شود بنابراین حمل و جا به جایی پایه هایی با ارتفاع بیش از 15 متر عملا غیر ممکن می باشد.

پایه چراغ خیابانی چند وجهی

پایه چراغ خیابانی چند وجهی متشکل از قطعات 6 متری است که به صورت اورلپی به داخل یکدیگر می روند و سازه نهایی را تشکیل می دهند. این پایه چراغ ها در ارتفاعات بین 3 الی 15 متر طراحی و تولید می شوند. پایه چراغ خیابانی چند وجهی به نسبت پایه چراغ خیابانی لوله ای از قیمت کمتری برخوردار است.

تولید پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی مطابق با استانداردها طراحی و تولید می شود. در تولید این محصول از مواد مرغوب و درجه یک استفاده شده است. پایه چراغ خیابانی دارای بدنه ای مقاوم از جنس فولاد ST37 است. سطح خارجی این محصول به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی به روش گالوانیزه گرم و یا رنگ صنعتی پوشش داده شده است. 

ویژگی پایه چراغ خیابانی

  1. به سهولت قابل نصب و اجرا می باشد.
  2. هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارد.
  3. در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم می باشد.
  4. بادوام بوده و طول عمر زیادی دارد.
  5. در برابر رطوبت مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی نمی شود.

نصب پایه چراغ خیابانی

اولین و مهم ترین مرحله برای نصب پایه چراغ خیابانی فونداسیون است. فونداسیون در واقع همان بخشی است که پایه چراغ در آن قرار می گیرد. ابعاد و اندازه فونداسیون پایه چراغ خیابانی با توجه به ارتفاع، وزن سازه، میزان وزش باد در منطقه، محل نصب و... تعیین می شود. بعد از بتن ریزی قطعات سازنده پایه چراغ خیابانی در هم تیفور می شوند. به درهم کردن و پرس کردن قطعات در یکدیگر تیفور کردن می گویند. بعد از اتمام مرحل ذکر شده پایه بر روی زمین قرار گرفته و تمامی مراحل آماده سازی از قبیل بستن دستک ها، نصب الحاقات، سیم کشی و... بر روی آن انجام می شود. در مرحله آخر پایه به کمک جرثقیل برپا شده و بر روی بولت ها قرار می گیرد و بولت ها به بیس پلیت مهره می شوند.