گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/04/18 - 09:51
كد :10223

راهنمای خرید نیمکت بتنی

نیمکت بتنی یکی از انواع نیمکت های پارکی است که در اماکن عمومی به منظور احساس آرامش و راحتی عموم مردم نصب می شود.

نیمکت بتنی یکی از انواع نیمکت های پارکی است که در اماکن عمومی به منظور احساس آرامش و راحتی عموم مردم نصب می شود. این تجهیزات نقش مهمی در زیباسازی و مرتب بودن چهره شهر ایفا می کنند. نیمکت بتنی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود. این نیمکت ها بنا به سفارش مشتری قابل تولید به صورت تک نفره و یا چند نفره می باشند. نیمکت بتنی قابل استفاده در بسیاری از مکان های عمومی و خصوصی از قبیل پارک ها، بوستان ها، فضای سبز، باغ ها، ویلاها و... می باشد. نیمکت بتنی بر اساس استانداردها طراحی و تولید می شود. در هنگام خرید نیمکت بتنی باید به پارامترهایی از قبیل محل نصب، بودجه پیش بینی شده جهت خرید محصول، هماهنگی از لحاظ طرح و رنگ با سایر اجزای محیط و... توجه شود. 

 

راهنمای خرید نیمکت بتنی

تولید نیمکت بتنی

ماده اولیه در ساخت نیمکت بتنی از نوع مواد معدنی است که سازگاری بالایی با محیط زیست دارد. این نیمکت ها از ترکیب آب، سیمان و سنگدانه های ریز و درشت شن و ماسه حاصل می شوند. بتن مورد استفاده در ساخت نیمکت بتنی از نوع بتن مسلح است. مسلح کردن بتن شیوه ای برای افزایش خاصیت کششی آن است. به منظور مقاوم سازی و افزایش خاصیت کشسانی درون قالب های سازنده این نیمکت ها میلگرد تقویتی، شبکه توری، صفحات فلزی و الیاف قرار می دهند.

طراحی نیمکت بتنی

طراحی نیمکت بتنی از اهمیت بالایی برخوردار است. این نیمکت ها باید به گونه ای ساخته شوند که فرد در صورت نشستن طولانی مدت احساس خستگی نکند. در طراحی و تولید نیمکت بتنی باید به پارامترهایی از قبیل عمق کفی، پهنای کفی، زاویه سطح نشیمنگاه، تکیه گاه ساعد و... توجه شود. 

ویژگی نیمکت بتنی

 1. وزن زیادی دارد و کمتر مورد سرقت قرار می گیرد.
 2. بادوام بوده و طول عمر بالایی دارد.
 3. در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف نظیر بارش باران، برف، سرما، گرما و... مقاوم می باشد.
 4. معمولا نیازی به نصب ندارد.
 5. در صورت آسیب قابل ترمیم و بازسازی است.
 6. ضد لک بوده و قابل شستشو و ضدعفونی کردن می باشد.
 7. در مقابل مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد.

انواع نیمکت بتنی

نیمکت بتنی ساده

نیمکت بتنی ساده یکی از پرکاربردترین انواع نیمکت های بتنی است. این نیمکت ها در اشکل ساده و زیبا تولید می شوند و به نسبت سایر نیمکت های بتنی از قیمت کمتری برخوردارند.

نیمکت بتنی نیم دایره ای

نیمکت بتنی نیم دایره ای ظاهری شبیه به خمیده باز دارد. این نیمکت ها اغلب برای چینش در فضاهای مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرند.

نیمکت بتنی قوسی کلاسیک

نیمکت بتنی قوسی کلاسیک یکی دیگر از انواع نیمکت های بتنی است. این نیمکت ها به دلیل داشتن ظاهر زیبا و مدرن جلوه چشم نوازی به محل های مورد استفاده شان می بخشند.

قیمت نیمکت بتنی 

نیمکت بتنی با توجه به عوامل تاثیرگذار زیادی قیمت گذاری می شود که این عوامل عبارتند از:

 • ابعاد و اندازه
 • نوع طراحی
 • مصالح به کار رفته مرغوب و یا نامرغوب
 • تعداد سفارش
 • و...