گلدان خیابانی

گلدان خیابانی به منظور کاشت گل و گیاه و همچنین زینت بخشیدن به فضای شهر مورد استفاده قرارمی گیرد. گلدان های خیابانی به دلیل آنکه اغلب در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند باید با استفاده از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مواد ساخته شوند. گلدان های خیابانی با استفاده از متریال های مختلفی همچون فلز، بتن، چوب، سنگ و... ساخته می شوند که در این میان گلدان های خیابانی بتنی از محبوبیت بیشتری برخوردارند. گلدان های بتنی همانطور که از نامشان پیداست از جنس بتن می باشند. بتن مورد استفاده در این گلدان ها موجب افزایش وزن گلدان می شود بنابراین نمی توان آنها را به قصد سرقت حمل و جابه جا کرد. گلدان خیابانی در مدل ها و شکل های مختلفی تولید می شوند و در بسیاری از مکان ها از قبیل پیاده روها، معابر، خیابان ها، مقابل درب ورودی مجتمع های مسکونی، پارک ها، فضای سبز، محوطه ادارات و... کاربرد دارند. 

 
گلدان خیابانی

گلدان بتنی

کاربرد گلدان خیابانی

گلدان خیابانی موجب رشد بهتر و بیشتر گل و گیاه می شود. این گلدان ها به منظور زیباسازی فضای شهر مورد استفاده قرار می گیرند. گلدان های خیابانی نمایانگر فرهنگ و هنر هر شهر و منطقه می باشند. این گلدان ها به عنوان یک مانع ترافیکی عمل می کنند و مانع از پارک خودرو ها در مکان هایی مانند مقابل مجتمع های مسکونی و اداری، پیاده روها، پارک ها و... می شوند.

مزیت گلدان خیابانی

گلدان های خیابانی با استفاده از بتن مسلح ساخته می شوند. بتن مسلح موجب افزایش خاصیت انعطاف پذیری گلدان می شود. این گلدان ها در برابر اشعه UV مقاوم بوده و مانع از خشک شدن گیاه می شوند. گلدان های خیابانی در دمای زیر صفر یخ نمی زنند و از یخ زدن ریشه گیاه جلوگیری می کنند. گلدان های خیابانی به عنوان عایق حرارتی عمل می کنند. آفتاب بتن و خاک داخل آن را گرم می کند. بتن خاک را در دمای مناسب نگه می دارد و برای رشد گیاهانی که به گرمای بیشتری نیاز دارند مناسب می باشد. مواد اولیه در ساخت گلدان های بتنی از نوع مواد معدنی است که با محیط زیست سازگار می باشد و مانع از آلودگی محیط می شود.

ویژگی گلدان خیابانی

  • دوام و طول عمر زیادی دارند.
  • با استفاده از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مواد ساخته می شوند. 
  • قابل رنگ آمیزی می باشند. 
  • در ابعاد و طرح های مختلفی تولید می شوند.
  • ظاهری زیبا و شکیل دارند.
  • در برابر شرایط جوی مختلف مقاوم می باشند.

قیمت گلدان خیابانی

گلدان های خیابانی قابل استفاده در زمین ها شیب دار و صاف می باشد این گلدان ها در قیمت های مختلفی در بازار به فروش می رسند. قیمت گلدان های بتنی با توجه به عواملی همچون ابعاد، نوع طراحی ، جنس مواد اولیه و... تعیین می شود. مشتریان عزیز جهت خرید و سفارش انواع گلدان های خیابانی در سایز های مختلف می توانند با کارشناسان ما در مجموعه آکوپارک از طریق شماره تلفن های درج شده در سایت ارتباط برقرار نمایند.