شرکت طراحی مبلمان شهری

مجموعه آکو پارک با سالها تجربه در زمینه انواع تولید مبلمان شهری مانند : صندلی و نیمکت های پارکی، وسایل بازی پلی اتیلن کودکان، برج های نوری، مخازن زباله شهری و تجهیزات ترافیکی خیابانی، المان شهری، چمن مصنوعی و کفپوش پارک، انواع آلاچیق و قطعات بتنی، ست های ورزشی فضای باز و ...، مشغول به فعالیت حرفه ای می باشد. مبلمان شهری یک بخش جدایی ناپذیر در طراحی و فضاسازی شهری می باشد. در واقع مبلمان شهری جلوه مدرنیته و به اصطلاح شهری، به شهر ها بخشیدند.
 
طراحی مبلمان شهری

طراحی مبلمان شهری

لزوم طراحی مبلمان شهری، زیبا سازی فضای شهری است. با توجه به ضرورت استفاده از مبلمان شهری، تنوع در طراحی مبلمان شهری نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورتی که یک الگوی طراحی برای انواع مبلمان شهری وجود داشت، شهر ها جلوه بی روح و یا حتی سازمانی  می گرفتند. تنوع در طراحی مبلمان شهری بر اساس نوع مبلمان شهری، محل استفاده از مبلمان شهری و یا حتی شرایط آب و هوایی تقسیم بندی و طراحی می گردند. 

انواع طراحی مبلمان شهری

به دلیل تنوع در مبلمان شهری، طراحی آنها بر اساس فاکتور های بیشماری انجام می شود، که عمده ترین نوع دسته بندی، بر اساس متریال استفاده شده در انها می باشد. از ابتدایی ترین مبلمان شهری تا کنون عمدتا طراحی مبلمان شهری بر اساس متریال های زیر طراحی و تولید می گردد:

مبلمان شهری چوبی

ابتدایی ترین مبلمان شهری با چوب ساخته شده است. انواع نیمکت های پارکی چوبی و یا حتی وسایل بازی پارکی چوبی، از ابتدایی ترین مبلمان شهری به حساب می آیند. که البته استفاده از این مبلمان شهری طولی نکشید. بیشتر مبلمان های شهری شاید به ظاهر چوبی داشته باشند ولی متریال آنها از جنس جوب نمی باشد.

مبلمان شهری فلزی

پس از چوب انواع فلز برای ساخت و تولید مبلمان شهری استفاده گردید. در طرااحی مبلمان شهری می توان از انواع فلز های مقاوم مانند : چدن، آلومینیوم، ورق های گالوانیزه و... استفاده کرد. این نوع مبلمان شهری تحمل وزن بالا، عمر مفید زیاد و قابلیت شکل پذیری زیادی دارند. تنها مشکلی که شاید پیش بیاید، نگهداری از مبلمان شهری فلزی می باشد. به دلیل استفاده از مبلمان شهری در فضای باز، احتمال خوردگی و زنگ زدگی مبلمان شهری فلزی بالا است. در نتیجه باید به گونه ای نگهداری شود که از احتمال ایجاد آسیب جلوگیری شود.

مبلمان شهری بتنی

مبلمان شهری بتنی یکی از بادوام ترین مبلمان های شهری می باشد. مبلمان شهری بتنی ، یا بتن آرمه می تواند در هر شکل و رنگی ساخته شود. این نوع مبلمان هزینه نگهداری و نصب ندارد، چراکه از وزن بالایی برخوردار بوده و قابلیت جابه جایی ندارد.

شرکت طراحی مبلمان شهری  تولید کننده مبلمان شهری  فروش مبلمان شهری