پایه چراغ هشت وجهی

شرکت آکو پارک با سال ها سابقه درخشان در زمینه تولید و خدمات نصب انواع تجهیزات و مبلمان شهری، از برترین تولید کنندگان انواع پایه چراغ های خیابانی می باشد. در این مطلب با چگونگی تولید و نصب پایه چراغ خیابانی چند وجهی آشنا می شویم باشد که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. شما مشتریان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با کارشناسان و مشاورین ما در آکو پارک تماس حاصل نمایید.

پایه چراغ هشت وجهی چیست

پایه‌ چراغ چند وجهی نوعی دیگر از پایه چراغ است که نسبت به ارتفاع سازه میتواند از 6 وجه تا 16 وجه داشته باشد و می‌تواند از ارتفاع 6 متر تا 30 متر تولید شود. 
 

نحوه تولید پایه چراغ هشت وجهی 

برای ساخت پایه های چندوجهی ابتدا باید آنها را برش داد و سپس فرم داد. 
ورق کاری (Sheet metal Working) فرآیندی است که  بمنظور فرم دادن ورق انجام می گیرد . این فرآیند بسیار متنوع می باشد که از جمله ی آن می توان به عملیات های برشکاری , خمکاری , کشش عمیق و ... اشاره کرد.
برشکاری :برای بریدن ورقها از انواع قیچی های دستی , اهرمی و ماشینی کمک می گیرند.
 

 

قیچی های ماشینی 

قیچی های ماشینی دارای انواع مختلفی هستند از جمله :
1. قیچی برقی
2. قیچی گیوتین ورق
3. قیچی های گرد بر ماشینی
برای سرعت عمل بیشتر در برش ورق با گیوتین مخصوصا آنهایی که دارای طول زیادتری می باشند , از گیوتین ورق استفاده می شود در این قیچی ها معمولا تیغه پائینی ثابت بوده وبه لبه میز قیچی سوار شده است . تیغه بالائی که بطور عمودی قابل حرکت می باشد نسبت به تیغه پائینی دارای زاویه ای از 1 تا 6 درجه بوده و می توان با عبور دادن آن از کنر تیغه ثابت ( پائینی ) عمل برش را انجام داد . این قیچی ها در دو نوع دستی و ماشینی موجود میباشند.  این برشکاری ورق از نظر اقتصادی به صرفه ترین نوع برشکاری در قیمت ورق می باشد.

 خم کاری ورق مورد استفاده در پایه چراغ چند وجهی 

خمکاری ورق فرآیندی است که در آن نیرویی به یک ورق وارد می شود و باعث می شود که در یک زاویه خم شده و شکل دلخواه را ایجاد کند. این امر باعث می شود ورق از زوایای گوناگون به حالت V , U یا ناودانی تبدیل شود. در خمکاری شکل ورق تغییر می کند ولی حجم آن ثابت باقی می ماند.
یک نوع روش خم کاری با دستگاهی موسوم به برک BRAKE انجام میشود. رایج‌ترین دستگاهی که برای خم کردن ورق‌های فلزی مورداستفاده قرار می‌گیرد دستگاه پرس برک است این دستگاه به کمک اجزای هیدرولیکی و مکانیکی خود ورق‌های فولادی را از طریق یک نیروی بسیار زیاد شکل‌ دهی می‌کند.
پایه چراغ های چندوجهی بصورت قطعات شش متری برش داده و خم میشوند و سپس بهم متصل میشوند. این نوع پایه ها برخلاف پایه های لوله ای محدویتی برای ارتفاع ندارد. اتصال قطعات در پایه چراغ های چندوجهی به صورت اورلپ انجام می گیرد. به این صورت که  مقداری از تکه لاغر تر در داخل تکه قطور تر فرو می رود و با تعبیه یک النگویی دو تا دور آن به صورت کامل جوشکاری می شود .
فونداسیون پایه چراغ خیابانی چندوجهی نیز به دو حالت فونداسیون در محل و فونداسیون پیش ساخته وجود دارد . نوع و ابعاد فونداسیون پایه چراغ چند وجهی بستگی به ارتفاع ، وزن سازه ، نوع خاک محل ، شرایط آب و هوایی دارد.
 
 

انواع و قیمت پایه چراغ چند وجهی 

پایه چراغ های چندوجهی نیز مانند پایه های لوله ای بصورت ساده یا  دکوراتیو وجود دارند. نوع دکوراتیو این پایه چراغ ها قیمت بالاتری دارند. قیمت نهایی پایه چراغ چند وجهی  با توجه به ارتفاع، ضخامت ورق، گالوانیزه بودن یا رنگی بودن تعیین میشود.

 

شما مشتریان عزیز می توانید پایه چراغ هشت وجهی را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از مجموعه آکوپارک خریداری نمایید.

شما می توانید با همکاران ما از طریق شماره تلفن های مندرج در سایت ارتباط برقرار نمایید و سفارش خود را ثبت کنید.

نورپردازی و روشنایی محیط، تامین امنیت فضای شهری، زیباسازی چهره شهر و...

مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی، قیمت مناسب، بادوام و طول عمر زیاد، متنوع در طرح و مدل و...

تعداد بازديد : 741
نظرات كاربران :