گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/11/21 - 10:47
كد :33

ساخت ایستگاه اتوبوس

ایستگاه اتوبوس یکی از ابزارها و تجهیزات مبلمان شهری است که جهت آسایش مسافران در نقاط مختلف شهر تعبیه شده است که روزانه مورد استفاده ی عموم مردم قرار می گیرد.

با توجه به افزایش جمعیت و استفاده از وسایل نقلیه عمومی و بالا رفتن زمان انتظار در ترافیک شهری ایستگاه اتوبوس مکان امنی است برای توقف و استراحت کوتاه مدت مردم جهت انتظار برای اتوبوس بعدی در نتیجه شرکت های تولید کننده در تلاش برای تولید محصولی با کیفیت هستند.

طراحی ایستگاه اتوبوس

با توجه به اینکه ایستگاه اتوبوس از جمله مبلمان شهری است که عموم مردم از اقشار و سن های متفاوت مخاطب آن هستند باید در طراحی آن رفاه مردم در نظر گرفته شود. در نتیجه در طراحی آن می توان از علوم معماری، مهندسی و رنگ استفاده کرد. 
ایستگاه شهری یکی از المان های شهری است که زیبایی و طراحی آن در زیباسازی شهر موثر است در تنیجه از دیرباز تا به امروز دست خوش تغییرات بسیاری شده است. استفاده از رنگ ها و طراح های متنوع، شادی و زیبایی را برای شهر به ارمغان می آورد.

ساخت ایستگاه اتوبوس   قیمت ایستگاه اتوبوس  طراحی ایستگاه اتوبوس

ساخت ایستگاه اتوبوس

از جمله فاکتورهایی که باید در ساخت ایستگاه اتوبوس توجه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اندازه ایستگاه اتوبوس
  • راحتی ایستگاه اتوبوس
  • شکل کلی ایستگاه ایستگاه اتوبوس
  • محافظت دربرابر نزولات آسمانی
  • استفاده از متریال مقاوم و با دوام

امروزه با توجه به در دسترس بودن ابزارها و پیشرفت های شرکت های تولید کننده  تغییرات زیادی در ساخت و طراحی ایستگاههای اتوبوس ایجاد شده است مثلا : استفاده از تهویه هوا، درب های هوشمند و کشویی، امکان نصب کولر، صندلی های فلزی و یا صندلی هایی با روکش های متنوع و راحت. محل نصب ایستگاه اتوبوس از مواردی است که باید در انتخاب آن دقت کرد، ایمنی، فاصله ی استاندارد و در دسترس بودن آن از الویت ها محسوب می شود.

ایستگاه اتوبوس فلزی

یکی از انواع ایستگاه های اتوبوس شهری و از ساده ترین انواع آن، ایستگاه اتوبوس فلزی است که داری مقاومت، استحکام بالا و تنوع رنگی بالایی ست که مناسب مناطقی است که فرسایش بالایی دارد. در طراحی این نوع ایستگاه از نیمکت های فلزی و پلاستیکی استفاده شده است که با توجه به نیاز مشتری قابل تغییر است.

ایستگاه اتوبوس کامپوزیت

کامپوزیت از جمله متریالی ست که قابلیت انعطاف پذیری دارد و در طراحی بدنه ی ایستگاه اتوبوس از آن استفاده می شود. از ویژ گی های این جنس می توان اشکال متنوع، راحتی در شست و شو و شفافیت آن نام برد.

ایستگاه اتوبوس هوشمند

با توجه به پیشرفت علم و فناوری، دسترسی به امکانات پیشرفته استفاده از ایستگاه اتوبوس شهری از جمله مواردی است که درپیدایش شهرهوشمند مورد استفاده قرا می گیرد.
استفاده ازوای فای، تهویه، سرد کننده و گرم کننده های پیشرفته، مانیتورهای دیجیتالی برای تبلیغات، پلتفورم هایی جهت مسریابی و  ... از جمله مواردی است که در ایستگاه های اتوبوس هوشمند تعبیه شده است.

قیمت ایستگاه اتوبوس 

تنوع در تولید ایستگاه اتوبوس با توجه به متریال، طراحی متفاوت و ابعاد مختلفی که قابل ارائه است متفاوت است. برای اطلاع از قیمت ایستگاه اتوبوس تولیدی شرکت آکو پارک با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید

ساخت ایستگاه اتوبوس ارزان  ایستگاه اتوبوس فلزی   تولید ایستگاه اتوبوس